Bicliștii din Moldova anunță o mobilizare generală, după ce campionul la ciclism juniorI, Valerian Railean, a decedat în urma unui tragic accident, iar prietenul său, David Melnic, a fost grav rănit. Acțiunea de protest va avea loc pe 4 martie. Cicliștii se vor deplasa pe mai multe străzi din Capitală, care sunt considerate periculoase pentru transportul alternativ. Cicliștii solicită autorităților acțiuni mai prompte pentru a putea circula în siguranță pe drumurile publice.
Cicliștii se vor întâlni, sâmbătă, în scuarul Liceului Teoretic ”Gheorghe Asachi”, unde va fi instalat monumentul ”bicicletei albe”, în memoria lui Valerian Railean și a tuturor bicicliștilor care și-au pierdut viața sub roțile mașinilor. Traseul lor cuprinde adiacentul mai multor instituții de stat, dar și străzi periculoase pentru transportul alternativ.
ANA POPA, cofondatoarea Alianței Biciclete Chișinău: Vom merge pe Viaduct care, din păcate, este coșmarul oricărui biciclist, unde fiecare care dorește să ajungă la Botanica, trebuie să treacă prin acea zonă infernală. Vom trece pe bulevardul Dacia, care, de asemenea, a fost pe buzele noastre de multe ori în aceste săptămâni. Vom face un traseu prin oraș. Din Centru până la Botanica, pe strada Albișoara, de asemenea, o altă stradă care spune multe, care a fost renovată și a devenit o cursă de viteză noaptea.
Reprezentanții asociațiilor de cilcism susțin că au înaintat autorităților o listă de revendicări pentru a face drumurile publice mai sigure pentru pietoni și bicicliști. O parte dintre instituțiile vizate au venit deja cu unele propuneri, însă acestea nu sunt suficiente pentru a asigura securitatea lor.
ANA POPA, cofondatoarea Alianței Biciclete Chișinău: Nu vedem anumiți pași concreți care pot fi luați deja mâine. Plan de acțiuni care poate fi implementat mâine. RCR deja regelmentează regimul de 30km/h în localități, în centrele istorice ale orașului și în jurul instituțiilor de învățământ. Când va fi implementată această politică de 30 km la oră. Nu este clar.”
VLAD MOLDOVAN, arhitect: Dacă astăzi s-ar decide ca viteza maximă de circulație prin oraș să fie doar de 20 km pe oră, timpul de deplasare, practic, nu se va schimba. Se vor da 5 minute, poate 10 în distanțe mai mari. Noi sacrificăm, anual, zeci de vieți, zeci de oameni mor sau se mutilează și alți zeci devin infractori, pentru aceste 5 minute.
Accidentul tragic în care Valerian și colegul său, David, au fost spulberați pe traseu, a avut loc pe 21 februarie, în apropierea localității Stăuceni. Trei zile mai târziu, Valerian a decedat, în timp ce prietenul său s-a ales cu diverse traumatisme, inclusiv comoție și fractură la claviculă. Mama lui David spune că băiatul a fost transferat din secția de reanimare și se simte mai bine.
IANA COZMA-MELNIC, mama lui David Melnic: Merge spre recuperare, dar lucrează cu psihologul. Este ceva cumplit pentru noi, pentru el, pentru toată societatea. Copiii au mers regulamentar, au fost echipați corespunzător. Nici nu s-au așteptat la așa ceva. Ieri, el mi-a zis: ”mama, eu am în telefon programul unde este arătat traseul nostru. Eu îți zic, cu siguranță, că noi nici de un centimetru nu am trecut linia unde au dreptul să meargă, nu am pășit.
Șoferul care a provocat accidentul a fost plasat în arest preventiv, pentru 30 de zile. Mama lui David susține că acesta a depus o solicitare la Curtea de Apel pentru a ieși din arest. În context, ea le solicită structurilor de drept să-și facă munca corect, iar inculpatul să fie tras la răspundere.
IANA COZMA-MELNIC, mama lui David Melnic: Vă rog mult să fiți cu ochii pe acest caz, ca justiția să-și facă lucrul după lege. Cumva, au apărut premise că domnul vrea să iasă la libertate și să părăsească țara și să scape de justiție. Nu ne dorim acest lucru, fiecare trebuie să răspundă pentru ceea ce face.”
Printre solicitările cicliștilor sunt înăsprirea amenzilor pentru încălcarea regulamentului de circulație rutier, mobilizarea poliției în sancționarea încălcărilor rutiere și un plan național de implementare a politicii de 30 km pe oră în localități. Totodată, bicicliștii cer angajarea personalului specializat care să își dedice 100% din muncă pentru dezvoltarea infrastructurii de biciclete, proiectelor de creștere a siguranței rutiere, atragerea fondurilor europene pentru proiecte de infrastructură și alinierea la legislația europeană pentru infrastructura de biciclete. La mobilizarea generală sunt invitați toți doritorii care se simt în pericol atunci când se deplasează pe drumurile publice, inclusiv cu transportul alternativ.
Exclusiv TV
