Evoluție pentru țintașii moldoveni la turneul din Serbia

28.11.2023, 10:01
Climentii Ursu și Anna Dulce au devenit câștigătorii Grad Prix-ului din Serbia. Ei s-au impus la Under 16, respectiv U18.

În concursul feminin pe echipe, formația compusă din Anna Dulce, Alexandea Homutova și Xenia Grosul, a cucerit medalia de bronz.

Moldova a participat și la Walther Youth Cup, unde la proba Rifle/Pistol Mixed Team tandemul Anna Dulce – Climentii Ursu, a obținut medalia de argint.

olympic.md