Arcași moldoveni, medaliați

26.05.2025, 12:15
Arcașii Dan Olaru și Alexandra Mîrca au cucerit medalia de bronz la Turneul Internațional Veronica Cup Ranking Events, care s-a desfășurat între 22 și 25 mai, în orașul Kamnik, Slovenia.

Pentru a se califica în etapa finală a turneului, sportivii moldoveni s-au impus în fața reprezentanților din San Marino și Austria.

În finală mică, arcașii au învins echipa țării gazdă, Slovenia, clasându-se pe a treia poziție.

ipn.md