Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut o medalie de argint și o medalie de bronz la Olimpiada Balcanică de Informatică.
Concursul s-a desfășurat în orașul Ohrid, Macedonia de Nord, în perioada 20 - 26 septembrie curent.
Medalia de argint a fost obținută de Timur Degteari, elev la Liceul Teoretic „Orizont” din Durlești, municipiul Chișinău, iar medaliat cu bronz este Alin Popescu, elev al aceleiași instituții de învățământ.
Republica Moldova a fost reprezentată de patru elevi și doi profesori.
ziarulnational.md
