Lotul național de box s-a întors cu trei medalii de la Campionatul European rezervat juniorilor, care a avut loc în orașul Sarajevo, Bosnia și Herțegovina.
Cel mai bun rezultat l-a obținut Chiril Slepoi, care a devenit vicecampion la categoria de greutate de 52 kg, iar Vasili Buzaiji (48 kg) și Ilie Horneț (80 kg) au intrat în posesia medaliilor de bronz.
Cu trei medalii în palmares, lotul de box al Republicii Moldova s-a situat în clasamentul general pe locul 10 din cele 28 de țări participante.
ipn.md
