Leo Ciobu a devenit dublă campioană în cadrul competiției „Empro Classic”

18.06.2024, 16:49
Culturista moldoveancă, Leo Ciobu, a devenit dublă campioană în cadrul celui mai important eveniment de fitness și culturism din Europa „Empro Classic” care a avut loc în orașul Alicante, din Spania.

Culturista moldoveancă, Leo Ciobu, aduce din nou medalii de aur pentru Republica Moldova. De acestă dată, sportiva din țara noastră a câștigat medalia de aur la categoria „Wellness” în cadrul competiției „Empro Classic” cel mai important eveniment de fitness și culturism din Europa, care a avut loc în orașul Spaniol, Alicante.

LEO CIOBU, Culturistă: „Prieteni, venim cu aurul acasă. Am făcut asta pentru a doua oară. Am putut să îmi întăresc titlul. Suntem foarte fericiți - obosiți, dar fericiți”.

Amintim că, culturista din țara noastră a mai obținut anul acesta primul loc în cadrul competiției „Arnold Classic”, care s-a desfășurat în orașul Birmingham din Marea Britanie. Leo Ciobu a primit premiul mare chiar din mâinile fostului mare culturist și actor american, Arnold Schwarzenegger. Totodată, Leo Ciobu, este calificată la ediția din 2024 a turneului „Mr. Olympia”, care va avea în perioada 10-13 octombrie, în Las Vegas, SUA.

Exclusiv TV