Caz șocant: Un bărbat și-a incendiat soția

Astăzi, 16:33
Tragedie în Chișinău. Un bărbat de 64 de ani, recent ieșit de după gratii, a ajuns din nou pe mâna oamenilor legii, din cauza că ar fi încercat să-și omoare soția.

Potrivit poliției, în urma unui conflict izbucnit între cei doi soți, un bărbat și-ar fi stropit soția de 53 de ani cu o substanță inflamabilă, după care i-ar fi dat foc. Victima a fost preluată de urgență de un echipaj medical și transportată la spital pentru acordarea asistenței medicale specializate, aceasta suferind multiple arsuri pe suprafața corpului. În timpul documentării cazului, bărbatul ar fi încercat să se sinucidă, însă a fost oprit la timp de polițiști.

Suspectul avea 20 de zile de când ieșise din detenție. El a fost reținut pentru 72 de ore, iar investigațiile continuă. Pe caz a fost pornită o cauză penală pentru tentativă de omor.

Exclusiv TV