Record absolut pe piața carburanților. Motorina trece pragul psihologic de 33 de lei pentru un litru, în timp ce prețul benzinei bate ușor în retragere. Opoziția parlamentară cere reducerea taxei pe valoare adăugată pentru produsele petroliere, în timp ce reprezentanții guvernării insistă că nu vor face modificări pentru a îmbogăți avuții pe seama celor sărmani.
Pentru prima dată, după aproape patru ani, prețul motorinei a atins un nou record. Potrivit prețurilor plafon stabilit de Agenția Națională pentru Reglementare în Energetică, pe 3 aprilie, motorina va fi vândută la pompă cu 33 de lei pentru un litru, sau cu 58 de bani mai mult decât astăzi. În același timp, prețul benzinei se reduce ușor. Carburantul va fi vândut de stațiile PECO la preț de 29 de lei și 77 de bani, sau cu 8 bani mai puțin decât în prezent.
Prețul la motorină este cel mai mare înregistrat la pompă, după ce acum patru ani a fost atins un alt record de 32 de lei și 46 de bani. Criza de pe piața carburanților a ajuns subiect de discuție în Parlament. Deputații de opoziție au insistat pe introducerea în ordinea de zi a Legislativului a unui proiect de lege privind diminuarea taxei pe valoare adăugată la produsele petroliere.
GRIGORE NOVAC, deputatul fracțiunii PSRM: "Proiectul de lege prevede reducerea TVA aplicat la produsele de bază motorină și benzină de la 20 la 10%. Considerăm necesar ca acest proiect să fie promovat și votat astfel încît benzina și motorina la pompă să aibă un preț cât mai redus ținând cont de realitățile pe care le avem. Suntem în plin sezon agricol, transportatorii de mărfuri se sufocă, transportatorii de pasageri se sufocă și cetățenii simpli, care zi de zi își alimentează unitățile de transport".
Propunerea nu a fost susținută. În schimb, președintele Comisiei economie, buget și finanțe, Radu Marian, a insistat că, subiectul va fi discutat săptămâna viitoare pe platformă parlamentară.
RADU MARIAN, președintele Comisiei economie, buget și finanțe: "Nu este o problemă a țării. Nu Guvernul este cel care a cauzat o problemă a carburanților. Este o criză la nivel global și o astfel de măsură este una regresivă. Noi trebuie să fim țintiți în măsurile de suport. Sunt cetățeni și agenți economici care au nevoie de suport și sunt categorii care nu tare au nevoie. Cu mașini foarte scumpe și cu consum foarte mare".
O zi mai devreme și ministrul Finanțelor, Adrian Gavriliță, a explicat că solicitarea partidelor de opoziție reprezintă o abordare greșită a problemei.
ANDRIAN GAVRILIȚĂ, ministrul Finanțelor: „Ar fi o politică greșită, pentru că ar însemna să luăm bani de la pensionari, din bugetul de stat al tuturor cetățenilor și să-l dăm celor care au mașini și cu cât mai mare consumul, cu atât mai mare beneficiul ar fi. Trebuie să fim foarte atenți și am repetat: o să avem grijă ca acciza să nu fie o problemă de competitivitate, de asta vom spori restituirea în agricultură, analizăm alte zone de intervenții, de exemplu, cum ar fi transportul public, dar o eliminare a accizei ar însemna să creștem deficitul bugetar din contul tuturor, în beneficiul doar a unora.”
De la începutul lunii martie, odată cu demararea operațiunii Americano-israeliene în Iran, motorina vândută în Republica Moldova s-a scumpit cu peste 12 lei sau peste 60 la sută. Criza carburanților este una comună pentru întreaga lume, după ce Teheranul a blocat circulația în strâmtoarea Ormuz, care este folosită pentru transportul de produse petroliere din Golful Persic.
Exclusiv TV
