Temperaturile generoase au accelerat procesul de coacere pentru toate fructele din țară. Strugurii de masă nu sunt o excepție. Viticultorii au început recoltarea, iar primii struguri au apărut deja în vânzare. Totuși, vremea toridă și lipsa ploilor au dat peste cap calculele viticultorilor. Producătorii spun că, aproape jumătate din strugurilor de masă cultivați în câmp deschis au fost compromiși.
Primii struguri de masă, care sunt cultivați în țara noastră sunt cei crescuți în condiții de seră, unde ciorchinii au toate condițiile necesare pentru a crește în volum, dar și în savoare. În serile din satul Bardar, raionul Ialoveni recoltarea strugurilor din serele, care se întind pe o suprafață totală de 3,8 hectare a început acum trei zile.
Datorită temperaturilor generoase din acest an odată cu culturile de seră s-au copt și cele de pe podgorii. Viticultorii se plăng însă că în condiții de câmp deschis vița a fost compromisă în mare marte de lipsa precipitațiilor. Familia Trofim din Mileștii Mici, raionul Ialoveni, cultivă struguri de masă de aproximativ 15 ani. Aliona Trofim spune că în acest an jumătate din ciorchini s-au veștejit, fiind pârliți de soarele torid.
ALIONA TROFIM, viticultor: "Depinde cât este de sănătos butucul, dacă este mai puternic poți să culegi vreo cinci kilograme, dar la altul poți să dai tot jos. - Comparativ cu anul trecut este mai slab? - Da, cu mult mai slab pentru că a fost totul și mult mai devreme. Au fost călduri mari în primăvară, au mai fost și ploi, dar acum îi trebuie la timp ploaie, dar dacă acum când se coace ea nu este, așa-i".
Viticultoarea declară că investițiile anuale în cultura de viță-de-vie sunt mari, iar munca pe care o depune pe tot parcursul anului nici pe departe nu îi acoperă cheltuielile.
ALIONA TROFIM, viticultor: "De tratat o tratăm cu chimicate scumpe germane, lucru este mult. La sfârșit când este de cules, o lună iată nu o tratăm deloc, ca să permitem să mănânce și nepoțeii și copii fără ca să se simtă rău. - Dar se merită toate aceste investiții? - Cred că în ultimii ani nu. Înainte poate, deodată când noi am început cu viile era bine, acum nu cred".
Aliona Trofim își comercializează producția chiar lângă podgorie, astfel femeia spune că nu face cheltuieli adiționale pentru transport și arenda tarabelor în piețe. Pentru că este prima recoltă și prețul este unul pe măsură. Un kilogram de struguri poate fi cumpărat cu 40 de lei.
Președintele Asociației Producătorilor și Exportatorilor de Struguri, Gheorghe Gaberi, confirmă că recolta de struguri de masă din acest an este pe punctul să fie compromisă. În lipsă de precipitații în perioada următoare, vor fi date peste cap și exporturile.
GHEORGHE GABERI, președintele Asociației Producătorilor și Exportatorilor de Struguri: "Toate plantele au iernat bine, s-a depus roada așa cum se cuvine, adică a fost totul bine până la seceta aceasta. Dacă nu vor fi ploi în perioada următoare, atunci desigur că vom avea probleme, mai ales la capitolul calitate. Asta pentru că poama nu poate să atingă parametrii normali în situația cu acest deficit de umiditate în sol. Noi speram ca anul acesta exporturile să le apropriem de 100 de mii de tone, o cifră la care tindem deja de mai mult timp, însă vom vedeam cum va evolua timpul".
Problema secetei nu este nouă în Republica Moldova. Astfel, în ultimii ani viticultorii aplică schimbări în procesul de producere a strugurilor de masă, spune Gheorghe Gaberi.
GHEORGHE GABERI, președintele Asociației Producătorilor și Exportatorilor de Struguri: "Noi avem obiectiv clar de schimbare a sistemelor de producere a strugurilor de masă. În primul rând în plantații super intensive, care sunt acoperite cu peliculă, protejate contra grindinei. Lucruri, care se petrec și noi deja ne apropiem de 1000 de hectare cu plantați, care sunt conduse după sistemul Pergola, unde sunt toate aceste instrumente cu care noi putem să gestionăm".
În Republica Moldova sunt recoltate, anual, peste 130 de mii de tone de struguri de masă. 60 la sută din această cantitate este exportată în afara țării.
Exclusiv TV
